مجلات معتبر مد و فشن دنیا

چکیده

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و هجوم رسانه‌های دیجیتالی در عرصه‌های مختلف، نقش مقالات و مجلاتی که به دانسته‌هایمان اضافه می‌کنند کمتر شده و معمولا افراد برای تحقیق و جستجو در موضوع مد نظرشان به گوگل مراجعه می‌کنند. اما نباید از این مسئله که در مجلات و مقالات اطلاعات وسیع‌تر و کامل‌تری وجود دارد غافل شویم. مجلات مد و فشن طیف گسترده‌تری از اطلاعات را دارا هستند و علاقه‌مندان به این موضوع می‌توانند از این مقالات به‌عنوان مرجع استفاده کنند.

۱۴۰۲ سه شنبه ۱۵ اسفند
50 بازدید
مجلات معتبر مد و فشن دنیا

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و هجوم رسانه‌های دیجیتالی در عرصه‌های مختلف، نقش مقالات و مجلاتی که به دانسته‌هایمان اضافه می‌کنند کمتر شده و معمولا افراد برای تحقیق و جستجو در موضوع مد نظرشان به گوگل مراجعه می‌کنند. اما نباید از این مسئله که در مجلات و مقالات اطلاعات وسیع‌تر و کامل‌تری وجود دارد غافل شویم. مجلات مد و فشن طیف گسترده‌تری از اطلاعات را دارا هستند و علاقه‌مندان به این موضوع می‌توانند از این مقالات به‌عنوان مرجع استفاده کنند

مجله مد الِ Elle

ال در زبان فرانسوی به معنای سوم شخص مونث است. انتشار این مجله یک سال پس از جنگ جهانی دوم در سال 1944 اتفاق افتاد؛ درست زمانی که در فرانسه به زنان حق رای داده شد. شخصی به نام هلن گردن و همسرش پی‌یر لازرف تصمیم گرفتند تا مجله‌ای برای بانوان سرزمینشان منتشر کنند. اولین نسخه این مجله در سال 1945 منتشر شد. این مجله ابتدا در پاریس و بعدها در آمریکا، روسیه، ژاپن، ایتالیا و... طرفداران زیادی پیدا کرد. امروزه Elle در ردۀ یکی از بهترین مجلات مد و فشن دنیا قرار می‌گیرد و به 29 زبان مطرح دنیا منتشر می‌شود.

انتشار مجلۀ ال در پاریس به‌صورت هفتگی است و در کشورهای دیگر به صورت ماهیانه منتشر می‌شود. تنها کشوری که انتشار Elle در آن چهل روز یکبار انجام می‌شود کشور چین است

Vogue از بهترین مجلات مد و فشن دنیا

کمتر کسی است که علاقه‌مند به صنعت مد و فشن باشد اما مجله ووگ را نشناسد. ووگ به‌عنوان پرفروش‌ترین و محبوب‌ترین مجله مد دنیا شناخته می‌شود. اولین سالی که مجله Vogue منتشر شد سال 1982 بود. این نشریه ابتدا توسط یک تاجر آمریکایی به نام آرتور بالدوین ترنر به‌عنوان یک روزنامۀ هفتگی منتشر می‌شد. پس از گذشت چند سال امتیاز این نشریه توسط Cande Montrose Nast خریداری شد و مسیر مجله تغییر کرد و اعتبار جهانی به دست آورد. این اعتبار چندان طولی نکشید و در سال 1988 آنا وینتور به عنوان سردبیر مجله ووگ معرفی شد و توانست با معرفی ترند های روز دنیای مد به ووگو جان دوباره‌ای بدهد.

این نشریه در حال حاضر به 23 زبان زندۀ دنیا ترجمه می‌شود و محبوب‌ترین نسخۀ آن، نسخۀ ایتالیایی (Vogue Italia) است که محبوبیت بسیار زیادی دارد.

 

مجله مد Harper's Bazzar

 

یکی دیگر از بهترین مجلات مد و فشن دنیا هارپرز بازار است که عنوان اولین و معتبرترین مجله مد آمریکایی را یدک می‌کشد. هارپر و برادران اولین نسخه این مجله را در سال 1867 منتشر کردند. اوایل این مجله به صورت هفته نامه منتشر می‌شد اما بعدها به صورت ماهنامه نه تنها در آمریکا بلکه در 32 کشور جهان توزیع شد. مجله مد Harper's Bazzar کامل ترین و جامع ترین مجله مد است و شما را از آخرین ترندها، فشن شوها و... باخبر می‌کند. جالب است بدانید امروزه این مجله را در قالب وبلاگ و در فضای مجازی نیز می‌توانید مطالعه کنید.