۸ ترند مد و فشن در سال ۲۰۲۴ که نباید از آن‌ها غافل شوید

چکیده

ترندهای مد و فشن در سال ۲۰۲۴ ترکیبی جذاب از روند‌های جسورانه‌ای هستند که مرز‌های خودبیانگری را جابجا می‌کند.

۱۴۰۲ سه شنبه ۱۵ اسفند
170 بازدید
۸ ترند مد و فشن در سال ۲۰۲۴ که نباید از آن‌ها غافل شوید

رندهای مد و فشن در سال ۲۰۲۴ ترکیبی جذاب از روند‌های جسورانه‌ای هستند که مرز‌های خودبیانگری را جابجا می‌کند. هفته‌های مد در شهر‌های مختلف در سراسر دنیا همچون نیویورک، لندن و پاریس روند‌های فوق‌العاده‌ای را به نمایش گذاشته‌اند که چشم‌انداز مد را برای بهار/تابستان ۲۰۲۴ شکل خواهند داد.

این ویترین‌های جهانی به عنوان یک قطب‌ نما برای طرفداران مد و صاحبان کسب و کار در سراسر جهان عمل می‌کنند که منعکس‌کننده پویایی‌های صنعت مد همراه با جامعه و همچنین استراتژی‌های برند تحت تأثیر رفتار مشتری است. در ادامه از خواندن داغ‌ترین روند‌های فصل‌های پیش رو و کشف استایل‌های جدید لذت ببرید.

استایل مونوکروم

امسال هم استایل تک رنگ یا مونوکروم (monochrome) برای چندمین بار در دنیای مد و فشن در مرکز صحنه قرار گرفتند. برند‌هایی مانند باربری (Burberry) و مینز لندن (Mains London) مجموعه‌ای از تی‌شرت‌ها کت و شلوار و ژاکت‌هایی را به نمایش گذاشتند که همگی در یک رنگ بر سکوی نمایش ظاهر شده بودند. بسیاری از استایل‌ها به‌ویژه لباس‌های سفید و مجموعه‌های تمام مشکی با استقبال زیادی همراه بودند. اما پیش‌بینی می‌شود استایل تک رنگ سفید بیشترین استقبال را در آینده داشته باشد.

پارچه‌های خال خالی

به نظر می‌رسد پارچه‌های طرح خال خالی سیاه و سفید با الهام از دوران دهه ۵۰ از مدت‌ها پیش در حال بازگشتی ملایم به دنیای مد بود و حالا در هفته مد پاریس پارچه‌های خال‌خالی سیاه و سفید کلاسیک، بسیار مورد توجه قرار گرفت. لباس‌های دوخته شده از این نوع پارچه به گونه‌ای طراحی شده‌اند که مطابق با خواسته‌های مد حال حاضر باشد. این طرح پارچه در استایل مینی، ماکسی یا حریر شفاف توسط برند‌های مختلف از جمله بالمین (Balmain)، میو میو (Miu Miu) و ولنتینو (Valentino) استفاده شده بودند.

کت بلند

یکی دیگر از ترند‌های کلیدی برای سال ۲۰۲۴، کت بلند است که به عنوان یک گزینه برای لباس بیرونی، بسیار شیک و کاربردی عمل می‌کند. این آیتم کلاسیک، همراه با پیچ و تاب‌های مدرن مانند فرم‌های اغراق‌آمیز و بزرگ، رنگ‌های پر جنب‌وجوش و جزئیات غیر منتظره دوباره به دنیای مد بازگشته است. کت بلند بدون دردسر سطح هر استایلی را بالا می‌برد و ظاهری شیک و ثروتمند ارائه می‌دهد.

رنگ‌های متالیک

رنگ‌های متالیک از جمله خیره‌کننده‌ترین ترند‌های مد و فشن هستند که در سال ۲۰۲۴ بر صحنه مد تسلط دارند. از نقره‌ای درخشان گرفته تا طلایی، رنگ‌های متالیک جلوه‌ای از زرق و برق و جذابیت به همراه نگاه به آینده‌ای مدرن و صنعتی را به لباس‌ها اضافه می‌کنند. چه لباس، کفش یا اکسسوری در رنگ‌های متالیک باشد، استفاده از این ترند برای کسانی که به دنبال استایلی جسورانه و چشم‌نواز هستند عالی است.

با این حال در سال ۲۰۲۴، پیش‌بینی می‌شود در ترند رنگ‌های متالیک، همه چیز بیشتر طلایی خواهد بود. زیرا طراحان هیچ محدودیتی برای گنجاندن طلایی در سبک خود قرار ندادند. به نظر می‌رسد پارچه‌های پولکی متالیک طلایی، لمه و پارچه‌های بسیار سبک طلایی هرگز از مدار مد خارج نمی‌شوند. رالف لورن (Ralph Lauren) و ورساچه (Versace) از جمله برند‌های مطرحی بودند که در هفته مد از رنگ متالیک در طراحی خود استفاده کردند.